=TRIADA=
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

=TRIADA=

Kdo si hraje, nezlobí
 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 dotaz: vliv populace na utok

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
raulos




Poèet pøíspìvkù : 34
Join date : 12. 01. 09
Location : Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyTue Feb 10, 2009 5:08 pm

nevedel jsem do jake sekce zaradit svuj dotaz a vzhledem k tomu, ze se tyka utoceni vkladam ho prave sem. Otazka, ktera mi neda spat zni:

Populacni bonus pri utoku se vypocitava z celkove populace utocnika versus celkova populace obrance a nebo z populace utocici vesnice versus populace branene vesnice? Aby nedoslo k zbytecnym nedorozumenim uvedu priklady

1. do simulatoru zadam svou celkovou populaci napr. 6000 a populaci protivnika napr. 2000

a nebo

2. do simulatoru zadam populaci vesnice, ze ktere vedu utok napr. 800 a populaci vesnice protivnika napr. 600, na kterou je tento muj utok veden

Zbezne jsem koukal na oficialni travianovske forum, ale niceho jsem se moc nedopatral a tudiz se s timto dotazem obracim sem doufajic v uspokojivou odpoved dotaz: vliv populace na utok 700213. Uplne idealni by bylo kdyby mel nekdo z vas treba nejake reference jestli a pokud ano, tak jak je tento bonus odstupnovan
Návrat nahoru Goto down
zlobidlo
administrátor
zlobidlo


Poèet pøíspìvkù : 597
Join date : 12. 12. 08
Location : € Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyTue Feb 10, 2009 6:40 pm

podle mě by to měla být celková populace obou hráčů, alespoň to tak je při vlivu rozdílu populace na snižování loajality kecálkem...

ale mám dojem, že ná žádný výpočty vztahující se na tohle, jsem ještě nenarazila...
Návrat nahoru Goto down
https://zlobidlov.forumczech.com
apevecko




Poèet pøíspìvkù : 65
Join date : 07. 01. 09
Location : Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyTue Feb 10, 2009 6:50 pm

a ja bych zase rekl,ze je to popka z utocici vesnice na dobyvanou,aspon tak jsem to vzdycky zadaval a priblizne to vychazelo
Návrat nahoru Goto down
zlobidlo
administrátor
zlobidlo


Poèet pøíspìvkù : 597
Join date : 12. 12. 08
Location : € Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyTue Feb 10, 2009 7:23 pm

mám to potvrzené i od MH, že se to počítá z celkové populace...

simulátory jsou většinou stejně zavádějící, obzvlášť ten, co je přímo ve hře... teď mě tak i napadlo, že ono to teoreticky může vycházet i obdobně díky tomu, že pravděpodobně menší hráč bude mít i populačně menší vesnice než větší hráč...
Návrat nahoru Goto down
https://zlobidlov.forumczech.com
raulos




Poèet pøíspìvkù : 34
Join date : 12. 01. 09
Location : Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyTue Feb 10, 2009 9:06 pm

ano simulatory jsou zavadejici uz predevsim proto, ze do toho vypoctu vstupuje pomerne dost neznamych (sila hrdiny(u) v obrane, upgrade jednotek ve zbrojnici). ja pouzivam externi simulator (kirilloid.ru) a ten je teda podstatne lepsi nez travianovsky.

na travian foru jsem uz kdysi nejakou diskuzi na toto tema zahlidl a tam jsem se dozvedel, ze celkove popky hrajou roli pri prebirackach ale ohledne klasickych utoku se nazory ruznily.

no nicmene pokud MH tvrdi to co tvrdi budu predpokladat, ze to tak asi bude. i kdyz na druhou stranu si nedelam zadne iluze o uvedomelosti techto lidi dotaz: vliv populace na utok 700213 . jedina vec co by me plne uspokojila by byl asi odkaz na nejake oficialni vyjadreni. jinak se porad bude jednat o dohady a spekulace
Návrat nahoru Goto down
zlobidlo
administrátor
zlobidlo


Poèet pøíspìvkù : 597
Join date : 12. 12. 08
Location : € Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyTue Feb 10, 2009 10:01 pm

no snažila jsem se najít pro to nějaký podklad, leč marně :-)

ono i kdybych našla, tak to budou výpočty, které prováděli sami hráči na základě svých zkušeností a testování, to jak to doopravdy je, ví beztak pouze němci - možná by stálo za to prolézt i jejich forko, ale komu by se do toho chtělo, že? :-)
Návrat nahoru Goto down
https://zlobidlov.forumczech.com
scarfy

scarfy


Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 07. 01. 09
Age : 40
Location : Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyWed Feb 11, 2009 4:37 am

Nooo, tak ne ze by v tom Nemci nemeli taky chaos, nicmene ve vysledku se shoduji na tom, ze se to pocita z celkove pop.

Nasla jsem i pomerne zajimavy prispevek, na ktery se nasledne vsemozne odkazuji, ve kterem nastinuji i vypocet tohoto jak jej nazyvaji "Moralbonusu".

Pokusim se volne prelozit... dotaz: vliv populace na utok 28747

Moral
Moralbonus se ve hre uplatni, kdyz hrac s vice obyvateli zautoci na mensiho. (...) [pise, ze je to z nejakeho spanelskeho clanku]

- kdyz ma utocnik 7.5x vetsi popku nez obrance, je Deff-Bonus 50%
- ma-li utocnik mene nez 7.5 nasobek popky, jde Bonus postupne k 0%
- polozite-li pomer populaci nekam mezi, chova se Bonus jako logarotmicka funkce s jednou horizontalni asymptotou s x vetsi 7,5 a y rovno 50

To rovnez ukazuje, ze kdyz se obrana nachazi jen tesne pod mnozstvim utocnika, potom Bonus dodatecne roste umerne k poctu obyvatel a dosahne 50% nejdrive pri 15 "Fachen"! [neco jako "sdruzeni, druzeni" ???]
na cely text clanku se muzete podivat TADY

Budu jenom rada, kdyz se nejakemu zdatnejsimu nemcinari bude chtit na to jeste mrknout.

Kazdopadne jsem to zkousela projet timto simulatorem se stejnym pomerem off:deff (napr. imperian vs. pretorian v pomeru 13:14) a skutecne priblizne do 7.5 nasobku pop se tam uplatnuje deff bonus temer az do vyse zminenych 50%.


Naposledy upravil scarfy dne Wed Feb 11, 2009 4:21 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
raulos




Poèet pøíspìvkù : 34
Join date : 12. 01. 09
Location : Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyWed Feb 11, 2009 11:17 am

oh, dekuji vam holky za snahu. co bych si bez vas pocal dotaz: vliv populace na utok 236453
Návrat nahoru Goto down
marus2

marus2


Poèet pøíspìvkù : 107
Join date : 21. 12. 08
Location : Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyWed Feb 11, 2009 12:21 pm

Předkládáme zde graf, ve kterém jsme společně s kolegou Raulem namodelovali logaritmickou funkci, kterou uvádí Scarfy ve svém příspěvku a provedli srovnání s výsledky simulace pomocí Kirilloid.ru. V simulaci byly zanedbány vlivy zdi, rezidence/paláce, bonus zbrojnice a hrdiny.


dotaz: vliv populace na utok Populaceiz3.th

Na ose X je vynesena hodnota násobku populace útočníka vers. obránce (např. 2 = dvojnásobná populace útočníka oproti obránci). Na ose Y je vynesena hodnota DEFF bonusu v absolutní míře (např. 0,3x100=+30% DEFF bonusu obránce).

Za realizační team

Raulos & Marus2
Návrat nahoru Goto down
zlobidlo
administrátor
zlobidlo


Poèet pøíspìvkù : 597
Join date : 12. 12. 08
Location : € Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyWed Feb 11, 2009 4:08 pm

no já včera našla u nás na forku tohle, akorát mně přišla zavádějící ta populace vesnice, tak jsem to semka ani nedávala... v dalších příspěvcích to bylo totiž vyvráceno, ale zdá se, že ten výpočet je stejný...

citace :
7. Populacia:
taky zvlastny bonus a ma efekt len ked dedina s vacsou pop utoci na dedinu s mensou pop. Tej
mensej sa prida co to do obrany. Je to zanedbatelne v dobach ked proti sebe idu tisicove armady. Ak utocis z dediny ktora ma 1000 pop na dedinu ktora ma 133 (7.5 krat menej) a menej obyvatelov tak dostane bonus do obrany 50%. Pre dedinu medzi 133 a 1000 obyvatelmi je te bonus od 50% k 0% a cim je vacsi rozdiel populacie tak ten bonus sa viac blizi k 50% (je to log. funkcia)
Návrat nahoru Goto down
https://zlobidlov.forumczech.com
scarfy

scarfy


Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 07. 01. 09
Age : 40
Location : Tria®

dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok EmptyWed Feb 11, 2009 9:15 pm

parada, chlapi!!! tleskam! dotaz: vliv populace na utok 693725 se poznaji inženýři, nedali vám to zadarmo! dotaz: vliv populace na utok 322570
jste dobri, jak jste zjistili ten zaklad log. fce; jsem si ani nemohla vzpomenout, jak vypada ten jeji graf, musela jsem se podivat...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





dotaz: vliv populace na utok Empty
PříspěvekPředmět: Re: dotaz: vliv populace na utok   dotaz: vliv populace na utok Empty

Návrat nahoru Goto down
 
dotaz: vliv populace na utok
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Lucky 13 - alianční akce 3.4.
» útok na Edessu
» NAL-3
» Utok od PocMar, Lucky13 a Sodovek 31.3.2009

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
=TRIADA= :: oznámení & rady :: jak na to II-
Přejdi na: